بستن دکمه (تقویت مهارت دست وزی)

برای مبحث دست ورزی در این جا بسیار سخن گفته شده و بارها و بارها از اهمیت دست ورزی در کودکان و مخصوصا کودکان پیش دبستانی تاکید کرده ایم . شاید سالها پیش دست ورزی اهمیت کمتری داشت چراکه خواه ناخواه در دوران کودکی و بازی هایی که انجام می دادند این مهم انجام می گرفت .
خاک بازی ها ،تیله بازی ها و حتی لی لی بازی کردن ها که به تقویت ماهیچه های بزرگ کمک می کرد . ولی کودکان امروزه در خانه های اکثرا آپارتمانی زندگی می کنند با محیطی بسیار کوچک و امکانات کمتر . هرچند اطرافشان را اسباب بازی های متنوع پر کرده است ولی آیا این اسباب بازی های متنوع پر کرده است ولی آیا این اسباب بازی ها به دست ورزی کودک کمک می کند ؟
بیشتر کودکان با تبلت و گوشی های موبایل سرگرم می شوند که فقط یک انگشتشان فعالیت می کند . پس اگر گروه آموزشی پویان تاکید به دست ورزی دارد به دلیل اهمیت بسیار بالای آن است .
قدرت انگشت یکی از مهم ترین توانایی های زیر بنایی است که بر توانایی کودک برای نشان دادن کنترل دست ورزی تاثیر می گذارد . این توانایی در حفظ موقعیت یابی موثر انگشت برای حرکات بسیار دقیق مورد نیاز بسیاری ازکارهای حرکتی ظریف ( مانند : نقاشی ، نوشتن ، برش و… ) را تحت تاثیر قرار می دهد . بستن دکمه علاوه بر اینکه یک مهارت مورد نیاز است یک دست ورزی با اهداف بسیار است از جمله : تقویت انگشتان ظریف دست ، هماهنگی بین چشم و دست ، تقویت تمرکز و دقت و …

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.