9 شهریور, 1399 توسط گروه آموزشی پویان 0 دیدگاه

نحوه صحیح دست گرفتن مداد

نحوه در دست گرفتن: مداد باید بین انگشتان به صورت آزاد و راحت قرار گیرد و انگشتان نباید هیچ فشاری برآن وارد کنند . فشار بیش از اندازه باعث خستگی زود رس ؛ در سنین بالاتر باعث بد خطی می شود . مداد باید بین انگشتان شست و نشانه قرار گیردو تکیه آن بر انگشت میانه باشد . در این حالت انگشت میانه و شست نباید خمیدگی زیاد داشته باشد . به تصویر زیر توجه کنید!!!!

 

درست گرفتن مداد

 

مداد باید در امتداد انگشت نشانه قرار گیرد از طرفی مداد باید طوری در دست قرار گرفته شود که انگشتان حتما روی بدنه آن باشد نه روی قسمت تراشیده شده و مخروطی شکل تا کودک به نوک مداد و صفحه دفتر مسلط باشد . کودکانی که هنوز نمی توانند مداد در دست بگیرند تحت فشار قرار ندهید آن ها با مشت کردن مداد را نگه می دارند . از مدادهای شمعی بزرگ و قلم موهای بزرگ برای خط خطی کردن استفاده کنید . نظارت و کنترل والدین در وضعیت به دست گرفتن مداد که معمولا تعدادی از کودکان مشکلات ناشی از عادت های نابه جا را با خود به دبستان می برند و معلم تا مدت ها می کوشد تا این عادت را از وی بگیرد بسیار ضروری است.

گروه آموزشی پویان برای آشنایی ویادگیری بیشتر و بهتر کودکانمان فیلم نحوه صحیح مداد گرفتن را به ما آموزش می دهد. شما را به دیدن فیلم زیر دعوت می نماید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.